Szkiełkiem i Okiem

LEKCJA W KINIE O GATUNKACH FILMOWYCH

9 stycznia uczniowie/uczennice klas siódmych udali się do Multikina 51 i uczestniczyli w lekcji w kinie o gatunkach filmowych . Dowiedzieli się czym jest gatunek filmowy i jakie są rodzaje oraz przykłady filmów należących do różnych gatunków. Następnie obejrzeli film pt. “Biegnij Amelio” w którym tytułowa bohaterka – Amelia, jest chorującą na astmę nastolatką. Walka z chorobą staje się dla dziewczynki źródłem frustracji, złości i buntu.

WYJŚCIE KLAS SIÓDMYCH DO MUZEUM ILUZJI,NAUKI I SZTUKI

WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO TORUNIA W RAMACH PRZEDSIĘWZIĘCIA “I TY MOŻESZ ZOSTAĆ KOPERNIKIEM”

12 maja klasy szóste w ramach przedsięwzięcia “I Ty możesz zostać Kopernikiem” udały się do Torunia. Pierwszym przystankiem było “Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy”, gdzie na 6 kondygnacjach w dawnym młynie uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, badali zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawali prawa przyrody, fizyki . Później był czas na zwiedzanie Torunia , zakup pierników. A na koniec trochę relaksu podczas 45 minutowego seansu w Planetarium.

ŻYWA LEKCJA BIOLOGII – ZWIERZĘTA ZMIENNOCIEPLNE W STARYM ZOO

23 marca klasy szóste , w ramach projektu “Zwierzaki – dziwaki” wzięły udział w żywej lekcji biologii w Starym Zoo. Uczniowie zdobyli cenną wiedzą na temat budowy ryb, płazów i gadów, sposobu odżywiania i miejsca ich występowania . Dużą atrakcją dla uczniów było to, że mogli zobaczyć omawiane zwierzęta zwiedzając Pawilon Zwierząt Zmiennocieplnych, zobaczyli min. warany z Komodo, krokodyle, kajmany,węże oraz piękne i tajemnicze ryby, drzewołazy czy żaby pomidorowe .

ZABAWA NA KRĘGLACH – NAGRODA W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ I NAJWIĘKSZĄ BOMBKĘ

20 grudnia uczniowie/uczennice klas 6B, 6A i 7B udali się wraz z opiekunami do kręgielni “Grawitacja” w Posnani. Klasy otrzymały nagrodę za wygraną w konkursie organizowanym prze Radę Rodziców, podczas świątecznego kiermaszu , na najpiękniejszą i największą bombkę. Zabawa na kręglach była przednia, uczniowie doskonale radzili sobie z tą dziedziną sportu . Był to przedświąteczny czas relaksu , dobrej zabawy i jednocześnie aktywności ruchowej.

WYJŚCIE KLAS SZÓSTYCH NA FILM “BELLA I SEBASTIAN”

Klasy szóste oraz klasa 5A z okazji Mikołajek udały się do Multikinna – Stary Browar na film “Bella i Sebastian. Nowe pokolenie” .

Film porusza bliskie i ważne dla dzieci i młodzieży tematy:
spędzania wolnego czasu, relacji rodzinnych, przyjaźni między człowiekiem, a zwierzęciem,
niewłaściwego traktowania zwierząt.

BIMBABUSEM W PIĘKNY DZIEŃ……

10 czerwca klasy 5A i 5B pojechały na wycieczkę Bimbabusem do Ostrowa Lednickiego i Biskupina.Pogoda dopisała, więc można było zwiedzać miejsca i zabytki związane z początkami państwa polskiego. Na wyspę, uznawaną za pomnik historii uczniowie przeprawili się promem, zwiedzali też rezerwat archeologiczny w Biskupinie, lepili naczynia z gliny.

3 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ DZIKIEJ PRZYRODY

Z okazji Światowego Dnia Dzikiej Przyrody, który obchodzony jest 3 marca , w ramach projektu Eko-Szkoła, klasy 5A i 5B udały się do kina na film pt. „Wiki i Jej Sekret”. Film pokazuje piękno przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem. Jest  okazją do poruszenia tematów  : Czy wilki są groźne dla człowieka? Jaka jest ich rola w ekosystemie? Na czym  polegają ich zwyczaje? Jak powinniśmy się wobec nich zachowywać? Dlaczego tak ważna jest ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem.

Seans filmu „Wiki i jej Sekret” stanowi doskonałą okazję, by przedstawić fakty i rozwiać szkodliwe mity dotyczące tych niezwykłych zwierząt. Na lekcjach wychowawczych i lekcji biologii zostaną przeprowadzone zajęcia na podstawie filmu dotyczące powyższych zagadnień.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W dniu 22.10.2021 uczniowie klasy 4a i 5a uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym pod hasłem „Mali ratownicy mają super moce”. Celem szkolenia było wyrobienie odpowiednich postaw u dzieci oraz przygotowanie ich do natychmiastowego przeprowadzenie akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Dzięki szkoleniu każdy uczestnik miał okazję nauczyć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne i prawidłowo reagować i wezwać pomoc. Wspierając dzieci od najmłodszych lat, kształtujemy ich postawy w temacie pomagania drugiemu człowiekowi, ponieważ to dobro powróci kiedyś ze zdwojoną siłą.

WYJAZD UCZNIÓW KLASY 5A I 5B DO OŚRODKA EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W CHALINIE

W dniu 7.10.2021r. piątoklasiści wybrali się na wycieczkę przyrodniczą do Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzając Ośrodek Edukacji Przyrodniczej dowiedzieli się jakie zwierzęta żyją w parku, poznali popielicę szarą, która jest największym śpiochem, zdarza się, że potrafi przespać od 7 do 10 miesięcy. Następnie uczniowie wyruszyli na edukacyjną ścieżkę przyrodniczą, gdzie zapoznali się z szatą roślinną lasu oraz rozpoznawali gatunki drzew . Ostatnim etapem wyjazdu były warsztaty ceramiczne, na których  można było wykorzystać swoją kreatywność  i tworzyć dzieła sztuki z gliny .

KRÓLEWSKI POZNAŃ – GRA MIEJSKA

Po ciężkim, zdalnym poprzednim roku szkolnym – klasy 7 postanowiły odbudować relacje podczas wycieczki Bimbabusem po Poznaniu. Główną atrakcją była “Gra miejska” na terenie Starego Miasta. Uczniowie wyposażeni w sytuacyjne mapki Starego Miasta Poznania wraz z hasłami, poruszali się  z opiekunami poznając historyczne miejsca Poznania. Podczas przejazdu Bimbabusem poznali najważniejsze ciekawostki na temat pomników miejskich i symboli miasta. Uczniowie spisali się na medal !!! Byli aktywni, współdziałali  w grupie. Dowodem na udaną wycieczkę, był “powrotny śpiew” w Bimbabusie ????

Dodatkową atrakcją był dyplomy, upominki  oraz pochwała od pani przewodnik ????