Pedagog i psycholog szkolny

KONTAKT:

TELEFON (osobna linia telefoniczna): 61-8306-550

GODZINY PRACY W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

(godziny pracy nie są równoznaczne z naszą obecnością i DOSTĘPNOŚCIĄ w gabinecie pedagoga/psychologa – spora część naszej pracy wymaga aktywnego uczestniczenia w życiu Szkoły, przebywania wśród naszych uczniów – prowadzimy szereg zajęć stałych. Prosimy o umawianie spotkań przez e-dziennik)

pedagog szkolny: Marta Lausch-Chudy (mail: mlausch-chudy@sp4.poznan.pl)

GODZINA DOSTĘPNOŚCI DLA RODZICA I UCZNIA: wtorek 15:00-16:00

GODZINY PRACY
PONIEDZIAŁEK10:30-15:15
WTOREK9:30-15:00
ŚRODA 10:30-14:30
CZWARTEK7:45-13:00
PIĄTEK9:45-13:30

psycholog szkolny: Sandra Drzewiecka (mail: sdrzewiecka@sp4.poznan.pl)

GODZINA DOSTĘPNOŚCI DLA RODZICA I UCZNIA: poniedziałek 8:00-9:00

GODZINY PRACY
PONIEDZIAŁEK9:00-12:00
WTOREK9:30-13:30
ŚRODA8:30-13:30
CZWARTEK8:00-14:30
PIĄTEK8:30-12:00

pedagodzy specjalni

Anna Malec (mail: amalec@sp4.poznan.pl) i Weronika Kwaśny (mail: wkwasny@sp4.poznan.pl)

Anna MalecWeronika Kwaśny
PONIEDZIAŁEK9:35-10:3511:40-12:40
WTOREK8:00-10:30
CZWARTEK8:35-11:358:50-10:20
PIĄTEK11:55-12:25

nauczyciele współorganizujący kształcenie specjalne

Weronika Kwaśny
Tomasz Skrzydło

wg indywidualnych grafików uczniów

DROGI UCZNIU!

Nasze drzwi są dla Ciebie zawsze otwarte – niezależnie od tego, czy jesteś w kłopocie, rozpiera Cię duma z sukcesu, chcesz pogadać, potrzebujesz rady. Prosimy Cię jednak, byś pamiętał o tym, że w sprawach dotyczących Twojej klasy pierwszeństwo przed nami ma Twój WYCHOWAWCA – jeśli dzieje się w klasie coś, co Ciebie niepokoi, porozmawiaj najpierw z nim!

DROGI RODZICU!

Być może Twoje doświadczenia z czasów szkolnych podpowiadają, że “pedagog i psycholog szkolny to zło” 😉 Często spotykamy się z opinią, że kontakt z nami oznacza poważne kłopoty i jest sygnałem, że dziecko jest bardzo niegrzeczne.

NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!!
W naszej Szkole pedagog i psycholog szkolny każdego dnia wraz z wychowawcą klasy i nauczycielami w niej uczącymi towarzyszy Państwa dziecku w czasie jego pobytu w Szkole, dzieląc z nim radości i smutki oraz oferując wsparcie i pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba.

Używamy naszych mocy, by ukierunkować ucznia, który zboczył z drogi. Wysłuchujemy żali, pozwalamy dać upust frustracji, uczestniczymy w trudnym poszukiwaniu “siebie”.  Pokazujemy, jak reagować, gdy sytuacja jest dla dziecka nowa. Razem z dzieckiem cieszymy się z jego sukcesów, przybijamy “piątki”, gdy udaje się osiągnąć niemożliwe, dopingujemy i razem z nim skaczemy z radości.

Wspieramy także nauczycieli szukając z nimi dróg dotarcia do wymagającego ucznia, jak również użyczając swoich mocy w integrowaniu zespołów klasowych, przekazywaniu wiedzy o emocjach i wartościach, o zasadach i normach.

Również Państwu oferujemy bezpłatne wsparcie i pomoc w pokonywaniu trudności i dzieleniu się radością w zakresie funkcjonowania Państwa dziecka w szkole.

Zapraszamy do kontaktu szczególnie wtedy, jeżeli dostrzegacie Państwo, że dziecko ma kłopot z przestrzeganiem obowiązujących zasad lub w nawiązywaniu i utrzymywaniu prawidłowych relacji z innymi; jeśli widzicie, że nauka sprawia mu trudność lub jeśli chcecie po prostu omówić jakieś sprawy związane z jego rozwojem.