Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022

Nasze prace plastyczne

Świetlicowy Dzień Dziecka

Świąteczne życzenia

Zapraszamy do spaceru po świetlicy

kliknij w zdjęcie

14 lutego – Walentynki

Co roku w lutym mówi się wiele o miłości, bez której nie da się żyć i nie można być w pełni szczęśliwym. Dzielenie się miłością to ważne zadanie, o którym przypomina św. Walenty. Prawie wszyscy znają jego imię i wiedzą, że jest patronem zakochanych. Historię świętego Walentego w pierwszym tygodniu lutego poznały nasze świetliki. W związku ze świętem zakochanych powstały piękne prace, które dzieci wykonały z papieru i koralików.

Aneta Szymkowiak

„Kot – przyjaciel człowieka”

Co roku 17 lutego na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Koty to niezwykłe zwierzęta, potrafią być tajemnicze i intrygujące. W  naszej świetlicy świętowaliśmy ten dzień 18 lutego. Dzieci zapoznały się wówczas z historią udomowienia kota, oglądały prezentację multimedialną o tych wyjątkowych zwierzętach, dowiedziały się także co zdradza koci ogon i uszy. Na koniec świetliki zrobiły kota z rolek papieru. Oprócz ww. zajęć chętni uczniowie wzięli udział w świetlicowym konkursie  „Kot – przyjaciel człowieka”. Konkurs ten pokazał jak wielu wśród naszych świetlików jest miłośników kotów, co bardzo cieszy.

Aneta Szymkowiak